Dzień Ojca za pasem. Kupujemy książki!

Dzień Ojca to ważne święto w polskiej tradycji. Co roku tysiące ludzi stają przed dylematem, czym uszczęśliwić tatę? Jeżeli chcemy uniknąć sztampowych zestawów i dać coś “szytego na miarę”, idealna będzie książka. A wśród tych można wybierać bez końca, w zależności od zainteresowań obdarowywanego. 

Literatura faktu

“Gad. Spowiedź klawisza” Pawła Kapusty. Kto z nas nie zastanawiał się, jak wygląda faktycznie życie za więziennymi murami? Teraz można poznać życie za kratami dzięki lekturze książki. Wstrząsający reportaż pisany z perspektywy strażnika – tytułowego “gada” to zapis rozmów prowadzonych z klawiszami, wychowawcami z oddziałów, a także dyrektorami wielu zakładów karnych.  Autor jest finalistą konkursu im. Ryszarda Kapuścińskiego i mistrzem reportażu. Zwolennikom literatury lżejszej jako prezent na dzień ojca (www.taniaksiazka.pl) polecić można “Będzie Bolało” Adama Kaya. Humorystyczny zapis wcale niełatwych doświadczeń lekarza stażysty, to relacja z linii frontu – medyk pacjent. Książka dostarczy zarówno rozrywki, jak i wzruszeń, nawet wymagającym czytelnikom. 

Mistrzowie horroru

Najnowsza powieść niekwestionowanego króla powieści grozy, Stephena Kinga dostępna jest już dla polskich czytelników. “Później” to książka o dorastaniu, którego każdy ojciec doświadcza przecież, co najmniej podwójnie – własnym i potomstwa. Metaforyczne zderzenie z demonami okresu dojrzewania jest świetną lekturą dla zapracowanych.  Ojcowie ceniący rodzimą prozę, docenią lekturę osadzoną w polskich realiach. Tu doskonałym prezentem będzie “Krew”, której autorem jest Max Czornyj.  Książka z wielowątkową intrygą i przesłaniem. 

Dla melomanów

Ojcowie ceniący muzykę poważną docenią prezent w postaci książki Oskara Łapety “Atlas muzyki 100 najsłynniejszych utworów klasycznych”. Lekturę barwnych opowieści o tworzeniu muzyki, którą do dzisiaj zna cały świat, umili jej odsłuchiwanie możliwe dzięki zamieszczony pod rozdziałami kodom QR.  Melomani ceniący bardziej współczesne klimaty ucieszą się z opracowania zbiorowego “1001 albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej”. Książka zapewni podróż od początków rock and rolla XX wieku, aż po koniec drugiej dekady wieku XXI, zatrzymując się na 2017. Opisy stworzyła niemal setka uznanych dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu książka stanowi doskonały prezent dla każdego taty ceniącego dobrą muzykę.  

Książka to prezent dobry na każdą okazję i z pewnością uczyni Dzień Ojca wyjątkowym, dla każdego obdarowanego.